Cel – ostry jak szpada

Nieważne ile masz lat: 20, 50 czy 70 – dzień dzisiejszy zawsze może stać się pierwszym dniem twojego nowego życia. Nie pozwól sobie na płynięcie z prądem, czekając biernie na to, co przyniosą następne dni. Weź życie w swoje ręce, to Ty jesteś za nie odpowiedzialny.

Ustal cel, do którego będziesz dążyć. Nie byle jaki, tylko wyjątkowy, inspirujący, taki, że gdy o nim myślisz, serce rośnie, a na twarzy pojawia się promienny uśmiech.

1. Weź kartkę papieru i zapisz ten cel

Cele mogą dotyczyć różnych dziedzin życia osobistego, rodzinnego, zawodowego, kontaktów międzyludzkich, realizacji różnych projektów. To ty decydujesz, który z nich jest dla ciebie w tym momencie najważniejszy.

Zamknij oczy i poczuj, jak będziesz się czuł, gdy osiągniesz ten cel. Co zmieni się w twoim domu, w relacjach, w tobie, w środowisku? Zapamiętaj ten stan i zapisz w swoim sercu. On będzie pomagał w pokonywaniu przeszkód, które staną na drodze do realizacji twojego celu.

Pamiętaj: jeśli zgubisz swój cel, zapomnisz o nim, odpuścisz sobie to za rok, 5 lat, twoje życie będzie wyglądało dokładnie tak samo jak do tej pory – bo zabrakło ci determinacji do osiągnięcia celu.

Dlatego tak bardzo ważne jest, aby wiedzieć, do czego się doży i jak bardzo nam na tym zależy.

2. Określ termin realizacji

Bez określenia terminu realizacji twój cel stanie się tylko kolejną mrzonką, której nie zrealizowałeś.

Nie powielaj poprzednich błędów, najwyższy czas coś z tym zrobić.

Zapisz termin realizacji na kartce.

Podziel go na mniejsze odcinki czasowe, aby było łatwiej kontrolować postępy w jego realizacji.

3. Pomyśl w jaki sposób i jakimi metodami zrealizujesz swój cel.

Np. zawsze marzyłeś, aby mieć swój dom, trochę działki, by móc zaprosić przyjaciół na grilla, popatrzeć w rozgwieżdżone niebo. Kupiłeś działkę, postawiłeś mury, przykryłeś dachem, ale pieniądze się skończyły, zmieniła się sytuacja. Brakuje ci 200 000 zł, aby wykończyć dom.

Skąd weźmiesz pieniądze na ten cel?

Możesz dostać spadek, wygrać w totka, może ktoś zrobi ci prezent i da potrzebne 100 000 zł.

Ten scenariusz jest mało prawdopodobny. Można czekać na szczęśliwy traf latami lub wziąć życie w swoje ręce.

Poszukaj możliwości zarobienia pieniędzy. Jest wiele firm oferujących dorobienie. Pamiętaj, że chcesz osiągnąć swój cel, aby zmienić swoje życie. Potrzebujesz do tego konkretnej gotówki.

Przy współpracy z Global InterGold nie musisz się bać żadnego celu finansowego. Osiągniesz każdy, nawet ten największy.

Jeden warunek:

Dokładnie zaplanuj swoje działania. Zapisz je, podziel na mniejsze odcinki czasowe (plan dzienny, tygodniowy, miesięczny, roczny itp.).

Ile chcesz zarobić, w jakim terminie? Ile stołów zamówień trzeba zamknąć? Kiedy będziesz liderem (aby dochód pasywny wspierał twój cel finansowy)? I co najważniejsze: komu chcesz pomóc, zapraszając do współpracy, aby tym sposobem zrealizować swój cel?

Biznes z Global InterGold jest tak zbudowany, że jedyną drogą do własnego sukcesu finansowego jest pomaganie innym w osiągnięciu ich osobistych celów.

Gdy już wiesz, co będziesz robił, w jakim czasie i z kim:

4. Monitoruj wyniki realizacji Twojego celu

Każdego dnia i tygodnia sprawdzaj, czy realizujesz swój cel. Jeśli nie -­ ogarnij się i coś z tym zrób. Zmień podejście, organizację czasu, zacznij wcześniej wstawać, przypominaj sobie w takich chwilach, jak ważne jest dla ciebie zrealizowanie celu… nie odpuszczaj.

Rób to, co sobie założyłeś.

I jeszcze jedno: nie słuchaj tych, którzy mówią, że nie warto, po co ci to, odpuść sobie.

Jeśli chcesz latać z orłami, nie możesz zadawać się z kaczkami.

Autor: AP