„Ceny złota wzrosną o 30%” – prognozuje Jeffrey Gundlach, „Król Obligacji”

Z nadejściem 2016 roku ceny złota przebudziły się z letargu, osiągając rekord w ciągu kilku dni.

Rynek złota może być naprawdę nieprzewidywalny. Istnieje jednak wiele prognoz ekspertów, które warto czytać i wykorzystywać. Dzisiaj skupimy się na teorii wzrostu Jeffreya Gundlacha o 30% wzroście cen złota. Jak to może być możliwe?

Jeffrey Gundlach, nazywany „Królem Obligacji”, jest założycielem i szefem DoubleLine Capital. Jego prognozy rynku pozostawiają niewiele miejsca na błędy, pomagając inwestorom lokować kapitał w odpowiednich momentach. Jaka jest teraz jego prognoza?

Zacznijmy od początku. Według Gundlacha, ceny złota mogą osiągnąć 1400$ za uncję – wzrost o 30% w porównaniu do poziomu 1092$ za uncję, jaką złoto osiągnęło 14 stycznia. Co doprowadziło eksperta do tego wniosku?

Gundlach, podobnie jak znany analityk rynku, Rob McEwen, uważają, że ceny złota osiągnęły swój najniższy poziom, a jedyną teraz drogą jest ich wzrost.

Rynki w dół, złoto idzie w górę

Gundlach wskazał 4 główne trendy, które wspierają wzrost cen na rynku:

  • Światowa gospodarka spada. Przeciętni ludzie nie mają zaufania co do ich przyszłości i starają się zaoszczędzić pieniądze, podczas gdy inwestorzy szukają „bezpiecznych przystani” w związku z przeceną innych aktywów.
  • Chińska gospodarka jest niestabilna, co prowadzi eksperta do prognozowania dewaluacji juana.
  • W USA jest „ukryty rynek niedźwiedzia” i wiele akcji spadło o 20% poniżej ostatniego szczytu.
  • W Japonii jest również tendencja spadkowa. Gundlach wspomniał, że nie inwestowałby tam pieniędzy.

Ta niepewna sytuacja gospodarcza jest korzystna dla wzrostu cen złota. W takich chwilach ludzie szukają sposobów, aby chronić swoje pieniądze, a inwestorzy zwracają się w kierunku bezpieczniejszych aktywów takich jak złoto. Złoto zawsze było niezawodnym zabezpieczeniem przed gospodarczymi wstrząsami.

Posłuchaj opinii ekspertów i podejmij właściwą decyzję przy zakupie złota!

Czytaj więcej artykułów o złotym biznesie: „Evolutionary approach to gold mining by Rob McEwen and Global InterGold experts opinion(Ewolucyjne podejście do wydobycia złota według opinii Roba McEwena oraz ekspertów Global InterGold).

Podziel się tym ze światem!

Źródło: globalintergold.info