Pierwsze kroki – jak zacząć?

Masz już dość wysilania się dla kogoś innego? Nie chcesz już dłużej klepać biedy i postanowiłeś coś z tym zrobić? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że pierwszym wyzwaniem jest zaplanowanie pierwszych kroków, które doprowadzą Cię do sukcesu.

Niestety nie ma żadnej magicznej formuły, która zapewnia osiągnięcie sukcesu, ale większość osób sukcesu ma cechy wspólne, które można zebrać w kilku punktach. Oto pierwszy z nich:

Jeśli nie zdecydujesz się dzisiaj, to Twoje jutro będzie takie samo jak wczoraj

A następne?

Miej pewność, że chcesz osiągnąć sukces

Niektórym ludziom zależy jedynie na szybkim wzbogaceniu się i nie biorą pod uwagę, że naprawdę dochodowy biznes może zapewnić im przychody na lata. Problemem tych ludzi jest to, że liczą na szybki zysk i nie mają wystarczającej motywacji, by zaangażować się na 100%. Dlatego poddają się, gdy na swojej drodze spotkają pierwszą przeszkodę.

Jednak ci, którzy naprawdę chcą osiągnąć sukces, nie zatrzymują się z powodu mniejszej lub większej przeszkody, ale idą uparcie przed siebie, dopóki nie osiągną tego, co sobie założyli.

Miej cel

Sukces nie „przytrafia się”. To wymaga czasu i poświęcenia, skupienia i ciężkiej pracy, a do tego potrzeba jasno wytycznonego celu. Wiele osób Cię zapyta: jakie jest Twoje marzenie? Jednak pamiętaj, że marzenie to jedynie fantazja. W przeciwieństwie do marzeń cele posiadają termin ich osiągnięcia i prowadzą do działania, a jeśli są dobrze zaplanowane – do ciągłych i zorganizowanych działań prowadzących do osiągnięcia zamierzonego celu. I najważniejsze:

nigdy, przenigdy nie rezygnuj ze swojego celu.

Otaczaj się ludźmi sukcesu

Czasem możesz znaleźć się w otoczeniu ludzi, którzy będą Ci wciąż przypominali o ryzyku, jakie niesie ze sobą to, co robisz. Te słowa zanieczyszczają Twoje myśli i motywację do działania, a nawet mogą sprawić, że sobie odpuścisz. Dlatego tak ważne jest, aby otaczać się osobami, którzy myślą podobnie jak Ty, najlepiej takimi, którzy mają doświadczenie w biznesie i którzy będą dla Ciebie impulsem do osiągnięcia celu. Nie jest łatwo znaleźć odpowiednich ludzi, ale kiedy już to zrobisz, będą oni bardziej wartościowi niż tysiące takich, którzy mają negatywne nastawienie.

Ucz się na błędach

Wyciągaj wnioski ze swoich niepowodzeń, upadków i błędów – to ważna lekcja, która umożliwi Ci kroczenie w kierunku zaplanowanego celu, a w rezultacie osiągnięcie go. Kiedy popełnisz błąd, zastanów się co poszło nie tak, dlaczego stało się tak, jak się stało, wyeliminuj czynnik, który spowodował niepowodzenie i idź dalej. Pamiętaj, każde niepowodzenie zbliża Cie do sukcesu!

Rozwijaj umiejętności komunikacyjne

To bardzo ważny element Twojego sukcesu. Jeśli nie potrafisz rozmawiać z ludźmi, nie potrafisz ich słuchać, ani nie chcesz tego zmienić, to zrobisz najlepiej, jeśli znajdziesz sobie inne zajęcie. Komunikowanie się z ludźmi jest sztuką, która bazuje na konkretnych umiejętnościach. Rozwijanie tych umiejętności poprzez lekturę, uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach oraz codzienną praktykę spowoduje, że z każdym dniem będziesz coraz bliżej sukcesu.

Wiedza jest potęgą

Rozwijaj się, korzystaj ze szkoleń, seminariów, stań się ekspertem w tym, co robisz. Poznaj produkt, system, obsługę internetowego biura itp. Wtedy staniesz się wiarygodny dla ludzi, z którymi będziesz rozmawiać i zyskasz pewność, że to, co robisz, jest dobre.

To tylko szkicowe ujęcie tematu. Poszczególne kroki będą rozwijane w kolejnych artykułach.