Prokrastynacja zabójcą sukcesu

Ile razy zdarzyło ci się nie zrobić tego, co powinieneś? Ile razy odkładałeś zaproszenie klientów na webinar czy spotkanie? A może przekładasz z dnia na dzień jakieś ważne działania? Lub odkładasz wykonanie zadań do momentu, gdy będziesz mógł zrobić wszystko perfekcyjnie? Może czekasz na przypływ natchnienia?

Niektórzy czekają aż wszystkie światła na ich drodze będą zielone. A ty przecież chcesz osiągnąć sukces, masz cele i wspaniałe marzenia. Co się dzieje w twoim życiu gdy odkładasz na później to, co trzeba zrobić dziś? Czy nie jest tak, że sytuacja materialna się pogarsza, nie masz pieniędzy, brakuje ci na podstawowe potrzeby? A jak czujesz się sam ze sobą, co o sobie myślisz? Jesteś pełen optymizmu, energii czy raczej lęku i niepewności? Pamiętaj, że to jak się czujesz ze sobą wewnątrz jest widoczne na spotkaniach i najpiękniejsza prezentacja nie przesłoni tego, jakie sygnały wysyła twoja podświadomość.

Odpłyń więc z wyspy „Kiedyś” i wyrzuć ze swojego słownika zwroty typu: „Kiedyś zadzwonię”, „Kiedyś zrobię listę”, „Kiedyś umówię spotkanie” itp.

goodwp.com_15367

Jeśli chcesz zmienić życie, to teraz jest czas na działanie! Nie jutro, nie za tydzień. Teraz jest ten właściwy moment!

teraz

Nie masz wpływu na przeszłość, nie zmienisz jej. Po co więc rozmyślać o niej każdego dnia.

Masz za to wpływ na swoją przyszłość. Możesz ją zmienić i kształtować poprzez to, co robisz dziś.

Wykorzystaj swoją szansę zamiast mówić: „Za chwilę… jutro… później… poczekam na lepszy moment… nie pali się… pożyjemy zobaczymy… prześpię się z tym”.

To dziś jest najlepszy dzień twojego nowego życia.