Samoograniczające przekonania

W życiu działamy w oparciu o swoje przekonania, poprzez nie filtrujemy świat, informacje, rzeczywistość. Jeśli coś nie jest zgodne z naszymi przekonaniami odrzucamy, bez względu na to czy nasze przekonania oparte są na faktach, czy są wytworem naszej wyobraźni.

I tak uprzedzenia powodują, że nie przyjmujemy informacji, wyciągamy pochopne wnioski lub całkowicie odrzucamy możliwości. Najbardziej ograniczające przekonania dotyczą naszych własnych możliwości. Myślimy, że nie umiemy, nie zasługujemy, nie mamy zdolności, nie osiągniemy sukcesu.

Bardzo łatwo możemy wpaść w pułapkę taniego sprzedawania siebie lub stawiania zbyt niskiej poprzeczki w stosunku do możliwości. Takie przekonania hamują, blokują, powstrzymują przed działaniem, budzą wątpliwości i obawy a niekiedy wprost paraliżują.

Jeśli chcesz przeżyć życie w pełni, musisz stawić czoła samoograniczającym przekonaniom. Odrzucaj każdą myśl, która cię blokuje. Uwierz, że możesz osiągnąć wszystko, cokolwiek zapragniesz.

Jeśli innym ludziom lepiej się wiedzie, to wcale nie znaczy, że są lepsi, mądrzejsi od ciebie, oni po prostu lepiej o sobie myślą i rozwinęli swoje naturalne zdolności w większym stopniu niż ty. Nauczyli się stosować prawo przyczyny i skutku w swoim życiu i pracy wcześniej niż ty.

Ty również możesz tego dokonać.

Co możesz zrobić już dziś?

Uwolnij swoje myśli od obaw i wątpliwości. Pomyśl o czymś, o czym ośmieliłbyś się marzyć, gdybyś nie obawiał się ponieść porażki. Jeśli miałbyś wszystko, czego potrzebujesz, czyli czas, pieniądze, talent, umiejętności, kontakty, to czego byś dokonał w życiu? Kim chciałbyś być?

Staw czoło temu, co cie ogranicza. Często trudno spojrzeć obiektywnie na siebie i swoje działania. Dlatego poproś o pomoc osobę, która cię zna, której zależy na twoim losie. Niech powie szczerze, czy dostrzega przyczyny, dla których twoje rezultaty są poniżej twoich możliwości.