Sukces to nie sprawa przypadku

Arystoteles twierdził, że światem, w którym żyjemy, nie rządzi przypadek lecz prawa i zasady, że każdy skutek ma określoną przyczynę. W związku z tym każde działanie przynosi określony efekt.

Wynika stąd, że nasze osiągnięcia, szczęście lub nieszczęście, sukces lub jego brak, są bezpośrednim rezultatem określonych przyczyn lub działań.

Jeśli jesteś absolutnie pewien, czego chcesz, to możesz to osiągnąć. Pomoże ci w tym skoncentrowanie myśli na celu. Myśli tworzą rzeczywistość – albo dobrą, albo złą. Gdy zmienia się twoje myślenie, zmienia się także twoje życie.

Najważniejszą zasadą sukcesu osobistego jest prosta reguła: stajesz się tym, kim tworzysz się we własnych myślach. Stąd wniosek, że to nie świat zewnętrzny decyduje o tym, w jakich warunkach żyjesz, ale twój świat wewnętrzny, który jest wynikiem twoich myśli. Czyli tak naprawdę to ty tworzysz swoją rzeczywistość poprzez sposób myślenia o świecie, o sobie, o okolicznościach, o innych ludziach. To, jak interpretujesz wszystko co się dzieje, jest czynnikiem warunkującym to, kim jesteś i kim się staniesz – człowiekiem sukcesu czy ofiarą; człowiekiem spełnionym czy nieszczęśliwym.

Możesz zmienić swoją rzeczywistość poprzez zmianę interpretacji świata, poprzez zmianę emocji z negatywnych na pozytywne. Zawsze masz wybór. To ty jesteś kreatorem swojego życia.

Dlatego bardzo ważne, abyś przeanalizował najważniejsze obszary swojego życia, związane z rodziną, pracą, zdrowiem, związkami, sytuacja finansową i dostrzegł, jakie są zależności między tym, co myślisz, czujesz, robisz a rezultatami, jakie otrzymujesz.

Przyznaj przed samym sobą, co naprawdę myślisz o swoim życiu. Zastanów się, jak myślenie na różne tematy tworzy rzeczywistość wokół ciebie. Co możesz zmienić, aby poprawić jakość swojego życia?

Wyciągnij wnioski i zacznij zmieniać swój świat wewnętrzny już dziś.